Актив наставника француског језика ОШ , ,,Коста Ђукић” организовао је радионицу за ученике од 5-8. разреда Откривање Франкофоније.
Наша драга гошћа Милена Младеновић рођена у Камеруну упознала је ученике са овом далеком афричком земљом. Истакла је колико је важно знати и учити друге језике, шта за њу значи бити франкофон. Она сама говори четири језика, а Камерун као франкофона земља користи француски језик.
Ученици су читали песме Леополда Сенгора чувеног песника и оснивача франкофоније, поставили многа питања и добили много одговора.
Подсетимо да је француски језик једини језик који се после енглеског говори на свих пет континената, да је у свету 320 милиона људи који су франкофони, да се тај мелодични језик са свим својим различитим акцентима које носи сматра језиком културе и уметности.
Отворили смо ученицима неке нове хоризонте, пробали смо да их убедимо да је културна разноликост, отвореност ка другим културама огромно богатство које нас спаја и уједињује.
Радионицу смо завршили песмом Заједно која је уједно и ода Франкофонији.