ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

Наставник:

Име и презиме наставника

РАДИОНИЦА ЗА ПРЕДШКОЛЦЕ

Радионица за предшколце одржана је 16. марта 2024. године.

На креативној радионици за предшколце, наше будуће прваке, направили смо како они кажу, нааајвећи акваријум на свету. Пустили смо машту да нас води и замислили најшареније рибице, корњачице, шкољкице и остале водене животињице. Са радошћу и врло креативно су њихове идеје пренели на завршни рад.

Радујемо се даљем дружењу и учењу са нашим будућим ђацима.

ХВАЛА ВУКУ ЗА АЗБУКУ

Данас смо се и у продуженом боравку у матичној школи дружили са ликом и делом нашег великана Вука Стефановића Караџића.

Упознали смо се са његовим детињством погледавши емисију Бранка Коцкице ,,Коцкица и Вук” а затим и емисију Вуков видео буквар и на шаљив начин разговарали о речима.

Ученици су украшавали паное цртежима Вука и прављењем његовог лика. Док су се креативно изражавали, спојили смо музику са уметношћу и певали песму о азбуци.

Продужени боравак

Продужени боравак нам служи да урадимо домаће задатке, да провежбамо за контролне вежбе, да довршимо ликовне радове које нисмо стигли, да научимо да свирамо на металофону, али не само то. У боравку се и дружимо, играмо, смејемо, шалимо, све оно што не можемо на редовној настави, јер немамо довољно времена. То смо ми, продужени боравак 😊